Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy zrobienie licencji pilota jest trudne i wymagające

Latanie samolotami w naszym kraju nie jest zbyt popularne. Przede wszystkim to wynika ze sporych kosztów utrzymania i zakupu nawet niedużego samolotu. Lecz powoli sytuacja się zmienia, co bardzo dobrze widać po liczbie osób które są zainteresowane zrobieniem licencji. Od jakiegoś czasu jest to bowiem dostępne dla każdego, kto będzie spełniał odpowiednie wymagania. Oczywiście od razu nie dostanie sterów samolotu pasażerskiego, bo do tego potrzebne są naprawdę długie, wyspecjalizowane szkolenia. Ale już niewielkimi turystycznymi samolotami można latać, a dla wielu może to być świetny sposób na to, żeby spędzać wolny czas. Obecnie szkolenia lotnicze organizowane są przez coraz większą ilość firm.

Firmy takie dysponują odpowiednimi samolotami, na których kursanci poznają techniki latania, oraz doświadczonych instruktorów. Z formalnych wymogów konieczne jest skończenie 17 lat w chwili ubiegania się o licencję, a także otrzymanie lekarskiego pozwolenia. Odpowiednie zdrowie jest tu konieczne, gdyż wszelakie problemy w powietrzu mogą się skończyć tragedią. Uprawnienia na samoloty turystyczne i rekreacyjne umożliwiają realizowanie lotów samolotami z jednym silnikiem, o dopuszczalnej startowej masie. Szkoła lotnicza organizuje takie kursy w dwóch oddzielnych częściach. Pierwsza z nich to teoretyczna, podczas jakiej kursanci zapoznać się muszą ze wszystkimi ważnymi zagadnieniami.

Przeważnie trwa ona około stu godzin, i jest podczas niej poruszana tematyka związana chociażby z przepisami lotniczymi, budową samolotów, nawigacją czy planowaniem lotów. Praktyczna część to następne kilkadziesiąt godzin, ale spędzonych już za sterami samolotu z doświadczonym instruktorem. W czasie niej kursanci uczą się wszystkiego co potrzebne, żeby w bezpieczny sposób wzbić się w powietrze a potem powrócić na ziemię. Ostatnim etapem jest pozytywne zdanie egzaminu, i po tym wszystkim dopiero jest wydawana licencja pilota. Jeśli ktoś zapisze się do dobrej szkoły, to przygotowany zostanie w taki sposób, że nie będzie miał problemu z egzaminem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY