Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mieszkanie od firmy deweloperskiej – czemu należy dokładnie sprawdzić je przy odbiorze

Odebranie kluczy do swojego wymarzonego domu czy mieszkania jest dla wielu właścicieli dużym przeżyciem. Tak dużym, że podczas odbioru mogą oni nie zwrócić uwagi na wiele mniejszych i większych niedoróbek, jakie przeważnie będą miały miejsce. A to może się skończyć sytuacją, że jeżeli okryte rzeczy będą zgłaszane do poprawienia nieco później, to deweloper może wszystko przeciągał, lub też będzie się po prostu migał od wykonania naprawy.

Dlatego najlepszą opcją będzie dokładne sprawdzenie wszystkiego zanim się podpisze protokół odbioru, co później pozwoli uniknąć licznych sporów i nieporozumień. Jest tylko jeden problem w tym wszystkim, to znaczy taki, że wiele osób nie posiada odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, żeby wyłapać wszystkie takie rzeczy.

Dlatego też w takich sytuacjach bardzo dobre wyjście to odbiór domu od dewelopera poznań przeprowadzony przez jakiegoś dobrego fachowca, który się będzie dobrze na tym znał. Tego typu osoba nie tylko powinna posiadać doświadczenie budowlane i techniczne, ale też dobrze wiedzieć, na jakie rzeczy zwrócić uwagę. Również jeśli będzie chodziło o dokumenty, bo na przykład wszystkie nowo stawiane obiekty powinny posiadać świadectwo energetyczne poznań, i to akurat też należy sprawdzić dokładnie. Czas na taką inspekcję nie powinien przeważnie wynieść więcej niż dwie godziny, a po niej przygotowany zostanie szczegółowy raport. Zgodnie z obowiązującymi przepisami po stronie firmy deweloperskiej będzie leżało usunięcie tych usterek w terminie do 30 dni.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY