Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać, jeśli kupuje się nową huśtawę ogrodową

Kupując huśtawkę do ogrodu przy domu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych tematów. Huśtawka ogrodowa to doskonałe miejsce na wyśmienity odpoczynek i relaks, jeśli będzie miała ona daszek, to korzystać się z nie da nawet podczas lekkiego deszczu. Ale nawet na tak pozornie bezpiecznym urządzeniu może się zdarzyć jakiś nieszczęśliwy wypadek, zwłaszcza jeśli zacznie z niego korzystać za duża ilość osób.

Dlatego bardzo ważną sprawą podczas wyboru huśtawki ma być bezpieczeństwo. Huśtawka do ogrodu może być zrobiona z różnego materiału, przykładowo drewnianych elementów, profili stalowych czy nawet plastików. Jednak bez względu na to, co wykorzystano do wytworzenia, powinna mieć ona jak najwyższy dopuszczalny ciężar. Dla wersji na trzy osoby powinno to być co najmniej trzysta kg, ale gdy huśtać się chce paru większych panów, to być może to będzie niewystarczające.

Koniecznie trzeba też bardzo dokładnie obejrzeć łańcuchy oraz liny, ich grubość do dobry wyznacznik porządnego wykonania. Parametry techniczne jakie podają producenci nie w każdym przypadku odpowiadają rzeczywistości, z tego też powodu najlepiej wszystko dokładnie samemu sprawdzić.

Kolejna sprawa to wielkość. Jeżeli ogród jest niewielki, i poza tym w sporym zakresie zagospodarowany, to nie ma co szaleć z modelami o największych gabarytach. W takich stelaż huśtawki ogrodowej będzie miał nawet 2,5 metra długości i więcej niż metr szerokości, więc potrzebował będzie sporo wolnej przestrzeni. A do tego, żeby całość była odpowiednio stabilna, trzeba go będzie ustawić na wzmocnionym podłożu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY