Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do wózków widłowych – jak je prawidłowo wybrać

Wózki widłowe, powszechnie stosowane w rozmaitych magazynach czy halach, nierzadko są bardzo intensywnie eksploatowane. To będzie związane z koniecznością regularnej wymiany pewnych części, a między innymi do nich należą opony. Podobnie jak ma to miejsce przy zwykłych samochodach, także opony do wózków po upływie jakiegoś czasu zużyją się na tyle, że będzie je trzeba zmienić. A nad tym pasuje się dobrze zastanowić, gdyż jest parę rozwiązań, różniących się ceną i parametrami.

Sporo informacji w tym temacie można znaleźć w sieci, jeżeli ktoś będzie chciał, to może w wyszukiwarce wpisać hasło opony do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć zwrócone wyniki. Wybierane najczęściej ze względu na cenę i stosunkowo dobre jezdne właściwości są opony pneumatyczne. Dostępne są one praktycznie do każdej odmiany wózków, dlatego nie powinno być żadnego problemu z ich kupnem.

W zależności od miejsca działania i jego charakteru można się zdecydować na diagonalne albo radialne opony, każda będzie bowiem miała inną charakterystykę. Pewnym minusem tego pneumatycznego ogumienia jest nieco niższa odporność na przebicia i mechaniczne uszkodzenia, za to cechuje się ono dużym poziomem amortyzacji. Jeżeli w miejscu pracy będzie obawa o możliwość powstania przebić, to zdecydować się można na pełne opony. Są one sporo droższe, jednak dzięki swojej konstrukcji można je znacznie dłużej użytkować. Pamiętać jednak należy o gorszym amortyzowaniu, co w przypadku niektórych ładunków uniemożliwia ich użycie.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY