Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic wykonywana jest wówczas, gdy po wywiadzie lekarskim specjalista wywnioskuje, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W czasie rozmowy wzięte pod uwagę są wyznaczniki takie jak: rodzaj choroby, pozostałe schorzenia pacjenta, brane leki, przebyte wcześniej hospitalizacje i operacje, urazy z lat poprzednich. W trakcie konsultacji odbywa się również analiza siły mięśniowej pacjenta i może zostać zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywrócić sprawność w obrębie układu ruchu.

Można między innymi oczekiwać: przywrócenia kompletnej sprawności po kontuzjach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy zmniejszenia czucia schorzeń w wypadku bólu i dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym zmaga się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywracać rolę narządu ruchu. Fizjoterapeuci przygotowują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla wszystkich pacjentów.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny wzmacnia słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, a także poprawia ogólną sprawność. W Sports Medic może również odbyć się rehabilitacja chorych po zabiegach, polegająca na zastosowaniu się do zaleceń ortopedów i powrocie do normalnego stylu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również korzystać sportowcy po przebytych kontuzjach. Można na fizjoterapię zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Dodatkowo, schorzenia w tej placówce leczone są także z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W ośrodku realizowane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz z wykonaniem USG bioderek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY