Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ptak Roku: plebiscyt mający na celu rozpoznawalność ptactwa żyjącego w Polsce

Ptak Roku to konkurs który ma na celu rozpoznawanie ptactwa żyjącego w Polsce. Jego pomysłodawcą jest Tadeusz Rudzik, który ptaki polskie opisuje na specjalnie w takim celu stworzonej stronie www. Zadaniem kampanii jest wybór ciekawego z gatunków ptaka żyjącego na terenie Polski. Użytkownicy sieci mogą pozyskać równocześnie wiele wiadomości na temat wytypowanego indywidualnie ptactwa, jak i innych ptaków. W akcji na aktualny rok do plebiscytu skierowane zostały: Phasianus colchicus, Sylvia borin, kląskawka, Regulus regulus, przepiórka, słowik rdzawy, Acrocephalus scirpaceus, Vanellus vanellus, Sylvia nisoria, Sitta europaea, Delichon urbicum, puszczyk, Chroicocephalus ridibundus, zaganiacz, Lophophanes cristatus, Apus apus, lerka, Emberiza schoeniclus, raniuszek oraz Anthus pratensis.

Plebiscyt przygotowywany jest od 2022 roku i dotychczas zwyciężyły ptaki takie jak: Emberiza citrinella, Luscinia luscinia oraz wilga zwyczajna. Konkurs jest znany nie tylko w Polsce, bo ma miejsce w wielu innych państwach. Jego celem jest wypromowanie odpowiedzialności za przyrodę, bo ludzie mogą być bardziej świadomi tego, iż nie są unikatowym gatunkiem mieszkającym na ziemi. Oddawanie głosów bazuje na tym, iż dana osoba może wybrać tylko jeden gatunek ptactwa w czasie 365 dni. Reakcje są liczone automatycznie za pośrednictwem aplikacji. Jeśli 2 te same ptaki zyskają taką samą liczbę punktów, to wygra taki, jaki otrzymał jako pierwszy 100 punktów w trakcie oddawania głosów.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY